| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
| Output Current | 6 A |
| Output Voltage | 41.58 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Output Current | 6 A |
| Quiescent Current | 750 nA |
| Topology | Buck |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Output Voltage | 42 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Function | Step-Down |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$11.24045
Ext.Price$11.24045
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.24045 | $11.24045 |
| 10 | $9.66662 | $96.66620 |
| 25 | $9.07042 | $226.76050 |
| 50 | $8.51099 | $425.54950 |
| 100 | $7.98601 | $798.60100 |
